HomePolskaYouTube odmówił publikacji „Kilku dni”, upamiętniającego Powstanie Warszawskie

YouTube odmówił publikacji „Kilku dni”, upamiętniającego Powstanie Warszawskie

YouTube odmówił publikacji filmu krótkometrażowego „Kilka dni” o bohaterach Powstania Warszawskiego, przygotowanego przez grupę harcerzy z całej Polski. 

Harcerka zebrała kilka osób z Polski, które były chętne do realizacji projektu upamiętniającego Powstanie Warszawskie. Utworzona Harcerska Grupa Filmowa „Dubel” utworzyła film „Kilka dni”.

Gotowy materiał twórcy chcieli udostępnić szerszej publiczności w internecie. Youtube odmówił publikacji, ponieważ według niego przekazywał treści promujące przemoc i szerzące nienawiść.

Harcerka ZHR Aniela Puścikowska dla portalu „wpolityce.pl” , powiedziała, że chciano tylko przekazać młodym ludziom wiedzę i opowiedzieć historię, która przydarzyła się naprawdę.

Po odmowie publikacji nagrania na YouTube Mira Raghavacharya skierowała apel o ponowne rozpatrzenie prośby. Okazało się to bezskuteczne.

Twórcy filmu o bohaterach Powstania Warszawskiego wyrażają duży smutek z powodu braku możliwości publikacji materiału. Przykry według harcerzy jest brak chęci na propagowanie bliskich i ważnych dla nich wartości, jak patriotyzm, odwaga. Młodzi ludzie chcieli pokazać, że powstańcy, to byli ludzie tacy jak wszyscy. Mieli swoje plany, swoje życie, swoje marzenia, które wojna obróciła w ruinę.

Loading...