HomePoloniaWystawa „Klisze pamięci. Labirynty” w Hadze

Wystawa „Klisze pamięci. Labirynty” w Hadze

Z okazji 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau  w imieniu Ambasady RP w Hadze mamy zaszczyt zaprosić Państwa do obejrzenia unikalnej wystawy „Klisze pamięci. Labirynty”.

Wystawa będzie dostępna dla publiczności 26 oraz 27 stycznia 2020 r. między 13:00 a 17:00 w siedzibie Ambasady RP przy Alexanderstraat 25, 2514 JM, Den Haag.

Autor prac Marian Kołodziej polski artysta, plastyk, scenograf teatralny i filmowy był więźniem niemieckiego, nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau od początku jego istnienia (numer obozowy 432). W swojej twórczości nie poruszał tematyki obozowej i milczał o przeszłości z czasów wojny przez prawie 50 lat swojego życia.

Na początku lat 90-tych, wskutek ciężkiej choroby odczuł potrzebę, aby dać świadectwo swoich traumatycznych doświadczeń i stworzył cykl prac “Klisze pamięci. Labirynty” nawiązując do osobistych przeżyć obozowych. Poprzez swoje słowa-obrazy, tworzące klisze pamięci, wprowadza nas w labirynty wspomnień o tym, co przeżył i czego doświadczał w piekle Auschwitz.

Loading...