HomeReligiaWystawa „Karol Wojtyła. Narodziny ” Francja Paryż

Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny ” Francja Paryż

5-19 czerwca 2021 – College des Bernardins, 20 Rue de Poissy, 75005 Paryż

Propozycja skierowana do wszystkich, którzy chcą poznać biografię Jana Pawła II z okazji setnej rocznicy jego urodzin.

Wystawa prezentowana w ramach Festival de la Vie w Collège des Bernardins w Paryżu. Przedstawia najważniejsze momenty z życia Karola Wojtyły jako ciąg „narodzin” rozumianych nie tylko jako przyjście na świat, ale także jako początki wypełniania ról życiowych i społecznych: ucznia, robotnika, księdza, proboszcza , naukowiec i wreszcie papież.

Pontyfikat Jana Pawła II ukazany jest zarówno z perspektywy osobistej, jak iw kontekście jego wybitnego wpływu na rzeczywistość nie tylko Kościoła, ale także Polski i świata.
Narracja, wzbogacona dokumentami fotograficznymi i cytatami z Papieża, a także wspomnieniami świadków, pozwala odwiedzającym wystawę przeżyć proces kształtowania się osobowości Papieża i zrozumieć historyczne realia świata, w którym żył.

Wystawa skierowana jest do wszystkich: zarówno tych, którzy pamiętają Jana Pawła II, jak i tych urodzonych po jego śmierci. Celem jest przypomnienie postaci, która wpłynęła na bieg historii oraz ukazanie korzeni, ale także bogactwa jego istnienia i myśli.

Wystawa została wyprodukowana i udostępniona przez Centrum Myśli Jana Pawła II.

Źródło: Instytut Polski w Paryżu

Loading...