HomeKoronawiurs NewsWłochy: były premier Berlusconi opuścił szpital po zakażeniu koronawirusem

Włochy: były premier Berlusconi opuścił szpital po zakażeniu koronawirusem

Były premier Włoch Silvio Berlusconi opuścił w poniedziałek szpital w Mediolanie po przebytym zakażeniu koronawirusem. Ocenił, że “było to jedno z największych wyzwań” w jego życiu.
“Powiedziałem sobie: +Znów uszło ci na sucho+” – przyznał uśmiechnięty Berlusconi w krótkiej rozmowie z dziennikarzami przed szpitalem San Raffaele, do którego został przyjęty 3 września po otrzymaniu pozytywnego wyniku testu na Covid-19.

Jego osobisty lekarz i ordynator oddziału intensywnej terapii w tej placówce Alberto Zangrillo mówił w zeszłym tygodniu, że 83-letni Berlusconi zachorował na zapalenie płuc i został uznany za pacjenta wysokiego ryzyka ze względu na swój wiek i podstawowe schorzenia, w tym problemy z sercem.

Zangrillo powiedział, że Berlusconi umarłby, gdyby miał te same objawy w marcu lub kwietniu, ale lekarze wiele się od tego czasu nauczyli i byli lepiej przygotowani do walki z chorobą.

Uważa się, że Berlusconi zakaził się koronawirusem podczas wakacji w swojej willi na Sardynii.

“Każdy z nas jest narażony na ryzyko zakażenia innych. Powtarzam mój apel do wszystkich o maksymalną odpowiedzialność” – wezwał polityk i magnat medialny, który 29 września skończy 84 lata. Troje jego dzieci i nowa towarzyszka życia również zakazili się koronawirusem. (PAP)

cyk/ akl/

Loading...