HomeKoronawiurs NewsSzwajcaria, Liechtenstein: od piątku prawie 22 tys. nowych zakażeń koronawirusem

Szwajcaria, Liechtenstein: od piątku prawie 22 tys. nowych zakażeń koronawirusem

Przez weekend w Szwajcarii potwierdzono 21 842 nowe zakażenia koronawirusem, a w Liechtensteinie 84 – poinformował w poniedziałek szwajcarski Federalny Urząd Zdrowia (BAG) w poniedziałek. Zmarły 93 zakażone osoby.
Podane statystyki są rekordowe, jeśli chodzi o dane z weekendu; liczba zakażeń jest o ponad 5 tys. wyższa niż tydzień wcześniej. W piątek szwajcarskie władze informowały o 9207 nowych infekcjach.

Jak wynika z danych BAG, niemal co czwarty wykonany w Szwajcarii test dał wynik pozytywny, co wskazuje na wysoką liczbę niewykrywanych przypadków. 497 zakażonych osób trafiło też do szpitali. W niektórych kantonach, jak Solura i Fryburg, szpitalne oddziały intensywnej terapii są niemal kompletnie zapełnione pacjentami z Covid-19. Z obawy przed przeciążeniem systemu opieki zdrowotnej władze kraju, a także niektórych kantonów wprowadziły w ubiegłym tygodniu nowe restrykcje, m.in. dotyczące noszenia maseczek. W Genewie ustanowiono “miękki lockdown”.

Jak dotąd od początku pandemii w Szwajcarii wykryto 175 570, z czego 2128 okazały się śmiertelne. W sąsiednim Liechtensteinie bilans to 607 infekcji i dwa zgony. (PAP)

osk/ akl/

Loading...