HomePolskaSpecjalna infolinia: wolontariusze ruszyli z pomocą seniorom

Specjalna infolinia: wolontariusze ruszyli z pomocą seniorom

Z myślą o seniorach, którzy potrzebują pomocy – powołano Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. – Około 3,5 tys. seniorów skorzystało już ze specjalnej infolinii dla potrzebujących wsparcia – poinformowała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Podała też, że około 50 kolejnych organizacji zgłosiło akces do Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów.
W ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów od 23 października działa specjalna infolinia. Dzwoniąc na bezpłatny numer telefonu 22-505-11-11, osoby starsze mogą poprosić tam o pomoc w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, a które utrudnione są przez panującą pandemię.
Osoba, która przyjmuje zgłoszenie na infolinii, przekazuje numer kontaktowy seniora potrzebującego wsparcia do Ośrodka Pomocy Społecznej w danej gminie. Pracownik ośrodka kontaktuje się z seniorem, weryfikuje zgłoszenie i ustala wszystkie szczegóły związane z udzieleniem pomocy. Wolontariusze zaś dostarczają osobom starszym niezbędne produkty.
Minister rodziny i polityki społecznej zaapelowała do wolontariuszy o zgłaszanie się za pomocą ankiety na stronie www.wspierajseniora.pl. Poinformowała też, że akces do akcji zgłosiło kolejnych około 50 organizacji z całego kraju. Jak mówiła “włączają się one po to, aby seniorzy byli jak najszybciej zabezpieczeni”.
– Przeznaczyliśmy 100 mln zł dla jednostek samorządu terytorialnego, a nasza infolinia jest oczywiście infolinią bezpłatną. Dziś musimy zadbać o bezpieczeństwo, więc pamiętajmy o odpowiednim dystansie, dezynfekcji, aplikacji, a także o tym, byśmy wietrzyli pomieszczenia – podkreśliła Maląg.

AS
Źródło: pap/iar

Obraz Pexels z Pixabay

Loading...