64 views 2 min

0

Komentarzy

Rusza Program Stypendialny dla Polonii im. gen. Władysława Andersa

- Sierpień 16, 2020
Ponad 460 młodych ludzi polskiego pochodzenia otrzyma stypendia Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) w ramach Programu Stypendialnego dla Polonii im. gen. Władysława Andersa – studia I stopnia i studia jednolite magisterskie . W nadchodzącym roku akademickim rozpoczną oni studia na polskich uczelniach lub kursy do nich przygotowujące.

Program stypendialny dla Polonii im. gen. Władysława Andersa studia I stopnia i studia jednolite magisterskie umożliwia młodzieży polskiego pochodzenia i posiadaczom Karty Polaka kształcenie się w szkołach wyższych w Polsce oraz poprawę znajomości języka polskiego.

Program skierowany jest do Polonii na całym świecie. W tegorocznej edycji programu wpłynęło 1518 wniosków od osób zainteresowanych studiowaniem w Polsce. NAWA przyznała stypendia 462 osobom, które będą mogły kształcić się na wybranej przez siebie uczelni w Polsce.

Program Stypendialny dla Polonii im. gen. Władysława Andersa wpisuje się w założenia „Rządowego programu współpracy z Polonią i Polakami za granicą w latach 2015-2020”. W tegorocznej edycji programu stypendyści pochodzą z krajów: Białoruś, Brazylia, Czechy, Gruzja, Kazachstan, Kirgistan, Litwa, Łotwa, Mołdawia, Rosja, Rumunia, Ukraina, Uzbekistan.

W roku akademickim 2020/2021 NAWA planuje przeznaczyć 27 mln zł na stypendia w ramach Programu Stypendialnego dla Polonii im. gen. Władysława Andersa dla wszystkich stypendystów programu.

– Nasi stypendyści to ambitni młodzi ludzie, którzy chcą jak najlepiej wykorzystać możliwości, jakie daje im stypendium NAWA. Samodzielnie dokonują wyboru uczelni i najczęściej decydują się na studia na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Jagiellońskim, w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, na Politechnice Warszawskiej – powiedziała Polskiemu Radiu dla Zagranicy dr Grażyna Żebrowska, dyrektor Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.

Wśród polonijnej młodzieży największym zainteresowaniem cieszy się  informatyka,  stosunki międzynarodowe, dziennikarstwo, zarządzanie, prawo.

Źródło: Polskie Radio dla Zagranoicy

Zdjęcie:

Zostaw komentarz