HomePoloniaRusza Program Stypendialny dla Polonii im. gen. Władysława Andersa

Rusza Program Stypendialny dla Polonii im. gen. Władysława Andersa

Ponad 460 młodych ludzi polskiego pochodzenia otrzyma stypendia Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) w ramach Programu Stypendialnego dla Polonii im. gen. Władysława Andersa – studia I stopnia i studia jednolite magisterskie . W nadchodzącym roku akademickim rozpoczną oni studia na polskich uczelniach lub kursy do nich przygotowujące.

Program stypendialny dla Polonii im. gen. Władysława Andersa studia I stopnia i studia jednolite magisterskie umożliwia młodzieży polskiego pochodzenia i posiadaczom Karty Polaka kształcenie się w szkołach wyższych w Polsce oraz poprawę znajomości języka polskiego.

Program skierowany jest do Polonii na całym świecie. W tegorocznej edycji programu wpłynęło 1518 wniosków od osób zainteresowanych studiowaniem w Polsce. NAWA przyznała stypendia 462 osobom, które będą mogły kształcić się na wybranej przez siebie uczelni w Polsce.

Program Stypendialny dla Polonii im. gen. Władysława Andersa wpisuje się w założenia „Rządowego programu współpracy z Polonią i Polakami za granicą w latach 2015-2020”. W tegorocznej edycji programu stypendyści pochodzą z krajów: Białoruś, Brazylia, Czechy, Gruzja, Kazachstan, Kirgistan, Litwa, Łotwa, Mołdawia, Rosja, Rumunia, Ukraina, Uzbekistan.

W roku akademickim 2020/2021 NAWA planuje przeznaczyć 27 mln zł na stypendia w ramach Programu Stypendialnego dla Polonii im. gen. Władysława Andersa dla wszystkich stypendystów programu.

– Nasi stypendyści to ambitni młodzi ludzie, którzy chcą jak najlepiej wykorzystać możliwości, jakie daje im stypendium NAWA. Samodzielnie dokonują wyboru uczelni i najczęściej decydują się na studia na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Jagiellońskim, w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, na Politechnice Warszawskiej – powiedziała Polskiemu Radiu dla Zagranicy dr Grażyna Żebrowska, dyrektor Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.

Wśród polonijnej młodzieży największym zainteresowaniem cieszy się  informatyka,  stosunki międzynarodowe, dziennikarstwo, zarządzanie, prawo.

Źródło: Polskie Radio dla Zagranoicy

Zdjęcie:

Loading...