HomeKulturaMuzykaROCKBLU Przywidz Festiwal

ROCKBLU Przywidz Festiwal


Od pięciu lat w malowniczej miejscowości Przywidz, zwanej „Małym Sopotem”, obywa się z inicjatywy Wójta Gminy Przywidz Marka Zimakowskiego oraz animatora kultury Wojciecha Korzeniewskiego, święto miłośników muzyki rockowej i bluesowej – ROCKBLU Przywidz Festiwal. W scenerii wzgórz, jezior i lasów, trzy lata temu, powstał tu jedyny w Polsce i na świecie bulwar poświęcony zespołowi muzycznemu – Bulwar Zespołu Czerwone Gitary. Położony tuż nad samym jeziorem jest miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów, których liczba w sezonie przewyższa liczebność mieszkańców Przywidza ! Tu też znajduje się wyjątkowy pomnik – Korzenie Rocka, na którym rokrocznie honorujemy najznakomitsze zespoły polskiej estrady. W Przywidzkim panteonie swoje miejsce znalazły takie zespoły jak Czerwone Gitary, Kombi, Oddział Zamknięty, Harlem, Golden Life, Cochise oraz Wanda i Banda. Na festiwalowych scenach występowali też tacy wykonawcy jak: Krzysztof Skiba, Andrzej Rosiewicz, Tomek Lipiński, Tymon Tymański, Krzysztof „Dżawor” Jaworski, Jacek Brandowski, Marek Kościkiewicz, Małgorzata Ostrowska, Paweł Małaszyński, OldBreakout. Swoje pierwsze promocyjne występy zaliczyły miejscowe zespoły: Kiluminatii i Konsternacja.
W tym roku Festiwal odbędzie się 10 sierpnia podczas którego swój huczny jubileusz /20 lat/ obchodzić będzie Andrzej Nowak z zespołem Złe Psy. Wśród gości specjalnych na estradzie festiwalowej wystąpi legendarna grupa SBB oraz zespoły MAD IN POLAND, ŁYKO i wokalistka LIKA /Angelika Wdowczyk z zespołem/. Niespodzianką dla mieszkańców gminy będzie koncert miejscowego Chóru Przywidz, który niezależnie od solowego występu, zaśpiewa wspólnie z zespołem Złe Psy piosenkę- przebój pt. „Polska”/ Urodziłem się w Polsce/.
Dodatkową atrakcją będzie wyjątkowy show pt. „5 gitar na 5-cio lecie festiwalu Rockblu” z udziałem legendarnych gitarzystów: Krzysztof „Jary” Jaryczewski /Oddział Zamkniety/, Krzysztof „Dżawor” Jaworski /Harlem/, Andrzej „Kodym” Kodymowski /Apteka/, Antymos Apostolis /SBB oraz Andrzej Nowak /TSA, Złe Psy/, pod którego kierownictwem wszyscy razem zagrają.
Ten festiwal słynie z profesjonalnie przygotowanej strony technicznej, nagłośnieniowej i świetlnej. Dbają o to od lat uznane marki firm SL Sound, Poniatowski i Nautuslight. Podczas trwania festiwalu nie zabraknie cyklicznych imprez towarzyszących: Zlotu aut zabytkowych OldMobile, Przywidzkiego Folwarku, Wystawa z okazji 60 lat polskiego rocka, strefy Foodtrucków czy specjalnej punkty zabaw dla dzieci. Dodatkowo w tym roku wspólnie z Festiwalem odbędzie po raz 4 bieg charytatywny Przywidzka Pętelka, z którego dochód przeznaczony jest na Hospicjum im. Św. Franciszka Ksawerego w Przywidzu.Wstęp na festiwalowy koncert jest bezpłatny w godz. 15.30 – 22.00.
Na zakończenie festiwalu, artyści i zaproszeni goście wzorem lat ubiegłych spotkają się na uroczystym After Party , podczas którego swój promocyjny koncert i debiutancką płytę zaprezentuje polsko-karaibski duet „Shandy&Ewa.
Mecenasem tegorocznej, jubileuszowej edycji Festiwalu jest ENERGA S.A..

Warto podkreślić, żę wstęp na festiwal jest wolny i atrakcji nie zabraknie

Loading...