HomePoloniaPrzesłanie Liderów Polonii w USA wspierające Pana Andrzeja Dudę.

Przesłanie Liderów Polonii w USA wspierające Pana Andrzeja Dudę.

Szanowni Państwo, Rodacy,
My, Polacy, rozsiani różnymi kolejami losu po dziesiątkach krajów świata, współtworzący tkankę narodu polskiego zwracamy się z przesłaniem troski i nadziei do wszystkich, którym leży na sercu dobro i przyszłość Rzeczypospolitej. Ale również dobro oraz przyszłość nas, Polaków, żyjących w Kraju i za granicą.

Naszą troską jest budowanie wspólnoty umiejącej przezwyciężać dzielące różnice. Naszą nadzieję opieramy na tradycyjnym duchu patriotyzmu i zdolności do konsolidacji w trudnych momentach naszej historii. Dostrzegamy, jak bardzo się zmienił Kraj naszych Ojców i Matek, jak wiele powodów mamy do dumy, nie odrzucając jednocześnie wyzwań, które stawia przed nami rzeczywistość.
Stąd, w obliczu osiągnięć ostatnich lat, przywrócenia Polsce jej podmiotowości i decyzji, otwierających możliwości dalszego godnego rozwoju, występujemy z przesłaniem do wszystkich Rodaków – popatrzmy uważnie na postępy w ostatnich latach, popatrzmy w przyszłość i zastanówmy się, dlaczego winniśmy opowiedzieć się za prezydenturą Pana Andrzeja Dudy.

Dzięki polityce Prezydenta Dudy staliśmy się mocnym partnerem USA w Europie, wiarygodnym członkiem NATO. Polska stała sie uznanym liderem całej grupy państw środkowej Europy w ramach Trójmorza i Grupy Wyszehradzkiej. Jest liderem niezależności energetycznej i wzmocnionej siły militarnej, efektywnie wynegocjowanej w czasie sprawowanej przez Niego Prezydentury.
To właśnie podczas tej kadencji zakończyła się sukcesem wieloletnia batalia, umożliwiająca podróże do Stanów Zjednoczonych tysiącom Polaków bez uciążliwej konieczności ubiegania się o wizy.
Umowy podpisane podczas ostatniej Prezydentury z ośrodkami naukowymi i medycznymi w USA dają szansę korzystania z najnowocześniejszych terapii dla pacjentów w Polsce, wymiany naukowej i specjalistycznej. Zaproponowany przez Prezydenta Dudę przyjazd Polskiej Misji Wojskowej, jedynej grupy spoza USA, która przybyła by podzielić się doświadczeniami w walce z wirusem, ale jednocześnie nabyć wiedzę dla wykorzystania jej dla pacjentów w Polsce odbił się niezwykle szerokim i pozytywnym echem w USA.

Polonia wspierała kraj przez wiele lat. Przesyłano środki finansowe, gdy była taka potrzeba, wspierano opozycję dla zrzucenia jarzma komunizmu. Walczyliśmy o przyjęcie Polski do NATO. Nadal chcemy i będziemy robić wszystko co możliwe dla godnego wizerunku Polski i Polaków, wszędzie tam, gdzie będzie wymagała tego prawda, polska racja stanu i dobro naszych rodaków.
Rok 2020 jest cezurą naszej rzeczywistości historycznej i politycznej. Covid-19, problemy społeczne obecne w Polsce, Ameryce i innych krajach wskazują, że wchodzimy w nowy etap, który będzie wymagał wielu decyzji. Można jednak spodziewać się, że polityka ostatnich lat, oparta o tradycyjne polskie korzenie kulturowe będzie kontynuowana zgodnie z nadziejami Narodu dla stawienia czoła wyzwaniom XXI wieku.

Uważamy, że Prezydent Andrzej Duda będzie najlepiej realizował oczekiwania większości Polaków. Jednocześnie jako jedyny, w tym trudnym okresie globalnych zagrożeń, gwarantuje dobrą współpracę z Rządem nieodzowną dla realizacji wielkich wyzwań, przed którymi stoi Rzeczypospolita. Jego wybór może uspokoić rozemocjonowane swoimi poglądami społeczeństwo.
My – Polacy mieszkający w USA, dumni ze swojego pochodzenia i przynależności do narodu polskiego, zdecydowanie wspieramy kandydaturę Pana Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich 2020 w Polsce.
Razem damy radę!

Link do petycji!

 

Przeslanie List wiodacy

Loading...