HomePolskaPrezydent odebrał ślubowanie od 4 nowych sędziów TK

Prezydent odebrał ślubowanie od 4 nowych sędziów TK

Prezydent Andrzej Duda odebrał w czwartek ślubowanie od czterech nowo wybranych sędziówTrybunału Konstytucyjnego – poinformowała Kancelaria Prezydenta.

Henryka Ciocha, Lech Morawski, Mariusz Muszyński i Piotr Pszczółkowski pojawili się w Belwederze, gdzie odbyła się uroczystość. Krystyna Pawłowicz, Stanisław Piotrowicz i Jakub Stelina zostali wybrani przez Sejm na sędziów TK 21 listopada bieżącego roku. Zgodnie z obowiązującym prawem wybrani sędziowie muszą złożyć ślubowanie wobec prezydenta w ciągu 30 dni od wyboru. Uroczystość odbyła się bez udziału mediów. “Zachowana została ciągłość pracy Trybunału” – stwierdził Prezydent RP.

Prezydent RP odbierze ślubowanie od piątego nowo wybranego sędziego – Julii Przyłębskiej, po upływie kadencji sędziego, którego zastąpi w Trybunale ​Konstytucyjnym – powiedziała Kancelaria
Prezydenta.

“Prezydent Duda nie miał na tyle odwagi, aby przeciwstawić się kandydatom Prawa i Sprawiedliwości. Jak widać ważniejszy od przestrzegania Konstytucji jest strach przed prezesem Kaczyńskim. Jako Prezydent doprowadzę do tego, że wszyscy nielegalnie wybrani sędziowie zostaną z TK usunięci- napisała w mediach społecznościowych Kidawa-Błońska.

Loading...