HomeBiznesPolskie firmy wychodzą z kryzysu po Pandemii

Polskie firmy wychodzą z kryzysu po Pandemii

Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw zaczyna działać na taka sama lub nawet większa skale jak przed pandemia. Również przedsiębiorcy odbudowują zatrudnieni – możemy przeczytać w ostatnim wydanie “Gazety Polskiej Codziennie”.

“Gazeta Polska Codziennie” powołuje się na najnowsze badania kondycji małych i średnich przedsiębiorstw zrealizowane na zlecenie Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK). Jak zaznacza gazeta, odmrażanie gospodarki sprawia, że przedsiębiorcy coraz lepiej oceniają bieżącą sytuację w kontekście prowadzenia biznesu.

Jak dodano, jest to wynik m.in. odbudowywania popytu na dobra i usługi, a także działania tarcz antykryzysowych. Z publikacji wynika, że wzrasta odsetek małych i średnich przedsiębiorstw, które działają na taką samą skalę jak przed pandemią lub nawet większą.

“Obecnie stanowią one łącznie 47,9 proc., a więc o 19,4 proc. więcej niż w poprzednim, czerwcowym pomiarze. Od poprzedniego pomiaru znacząco zmniejszył się też odsetek firm z sektora MŚP, które działają w ograniczonej skali w stosunku do lutego br. (spadek z 69,3 proc. do 51,6 proc.)” – informuje cytowany przez “Gazetę Polską Codziennie” główny ekonomista BGK Mateusz Walewski.

Podkreślono również, że optymistycznym sygnałem jest m.in. odbudowa przez firmy zatrudnienia. Według badania BGK, 88,8 proc. firm określa obecny stan zatrudnienia jako niezmieniony względem lutego.

Loading...