HomeBiznesPandemia to dobry czas dla e-handlu

Pandemia to dobry czas dla e-handlu

Już co 6 Polak deklaruje, że zamiast w sklepach stacjonarnych kupuje w internecie. Ryzyko związane z koronawirusem mocno wpłynęło na zmianę sposobu nabywania niektórych towarów – wedle raportu “Polaków portfel własny”.

Zwiększone zainteresowanie e-zakupami widać szczególnie wśród najmłodszych badanych, do 29. roku życia. W tej grupie niemal co trzeci kupuje obecnie częściej online. Zakupy internetowe zyskały też na popularności wśród 30- i 50-latków. W dużych miastach 27% badanych deklaruje, że kupuje przez Internet. W mniejszych ośrodkach, jak Radom czy Kielce, odsetek ten jest mniejszy i wynosi 9%.

 

– Co ciekawe, popularność zakupów internetowych rośnie również wśród mieszkańców wsi. W tej grupie aż 17% deklaruje, że przerzuciło się na handel internetowy w związku z pandemią – mówi Marek Gieorgica z Santander Consumer Bank.

 

 

Zdaniem ekspertów e-commerce najlepsze ma jeszcze przed sobą. Edyta Kochlewska z portalu dlahandlu.pl zwraca uwagę, że tej branży będzie sprzyjało zamknięcie galerii handlowych, przez co np. wiele osób prezenty świąteczne kupi przez internet. Jak dodaje, zamknięcie galerii sprawia też, że w sieci będziemy kupować produkty, po które wcześniej woleliśmy wybrać się osobiście.

Z danych wynika, że w ostatnich miesiącach największy wzrost sprzedaży odnotowano w kategorii zakupów spożywczych.

 

Źródło: pap/iar

AS

Obraz Gerd Altmann z Pixabay

Loading...