HomePolskaOrlen walczy z koronawirusem.

Orlen walczy z koronawirusem.

Wczoraj odbył się zdalny briefing prasowy, w którym wzięli udział minister aktywów państwowych Jacek Sasin i prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Tematem spotkania była walka z koronawirusem.

– W obecnej sytuacji ważne jest, by państwo miało narzędzia, by zapewnić obywatelom dostęp do artykułów medycznych. Spółki starają się korzystać ze swoich kontaktów na cały świecie, by jak najszerszy asortyment trafiał do odbiorców w Polsce. Prezes Obajtek zdecydował o zwiększeniu produkcji płynu do dezynfekcji, podobne kroki podejmują inne spółki i podmioty. Uważamy, że w trudnych sytuacjach ważnym instrumentem w rękach państwa są państwowe spółki. Możliwe, że w tej epidemii najgorsze dopiero przed nami, tym bardziej ważna jest taka pomoc – powiedział minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

– Orlen jest odpowiedzialną firmą, będziemy na dobre i złe z Polakami. Są czasy, kiedy się zarabia i takie, kiedy trzeba wykazać społeczną odpowiedzialność. Orlen musi pomóc i staramy się to robić od samego początku, zaczęliśmy od ceny paliw, bo od tego wszystko zależy. W takich chwilach obniżanie cen paliw stanowi wsparcie dla gospodarki. Błyskawicznie uruchomiliśmy produkcję płynów dezynfekujących. Będziemy zwiększać produkcję, bo potrzeby są ogromne. Podjęliśmy też decyzję o zakupie 7 milionów masek za 60 milionów złotych. Poprzez nasze rozliczne kontakty na świecie pracujemy też nad innymi środkami pomocy. Orlen powinien się troszczyć o Polaków i tak też robimy – powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Zapraszamy do obejrzenia całego briefingu (dostępny w odnośniku).

Loading...