HomeKoronawiurs NewsNiemcy: ponad 28 tys. nowych zakażeń koronawirusem i blisko 500 zgonów

Niemcy: ponad 28 tys. nowych zakażeń koronawirusem i blisko 500 zgonów

W ciągu ostatniej doby w Niemczech zarejestrowano 28 438 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 496 kolejnych zgonów – poinformował w sobotę rano berliński Instytut im. Roberta Kocha (RKI).

Od początku epidemii Covid-19 w Niemczech wykryto 1 300 516 zakażeń koronawirusem, z których 21 466 zakończyło się śmiercią. Wyzdrowiało około 957 500 osób.

Jak ocenia RKI, sytuacja epidemiczna w Niemczech znacząco pogarsza się od 4 grudnia. W środę kanclerz Angela Merkel zaapelowała do obywateli o zmianę zachowania i zrezygnowanie z obchodzenia Świąt w dużym gronie.

Według agencji dpa w niedzielę Angela Merkel będzie rozmawiać z premierami krajów związkowych o kolejnych restrykcjach w celu powtrzymania pandemii. Jest bardzo prawdopodobne – jak podkreśla dpa – że zapadnie decyzja o wprowadzeniu w całym kraju pełnego lockdownu. Nie wiadomo, od kiedy miałby on obowiązywać.

Najgorsza sytuacja panuje w graniczącej z Polską Saksonii, gdzie już od poniedziałku obowiązywać będzie pełny lockdown, włącznie z zamknięciem szkół i większości sklepów. (PAP)

sp/

TEM
Loading...