HomePolskaLider PSL: nie wybieramy się do koalicji z PiS

Lider PSL: nie wybieramy się do koalicji z PiS

– My, jako Polskie Stronnictwo Ludowe, nie wybieramy się do koalicji z Prawem i Sprawiedliwością, żadnych negocjacji koalicyjnych nie było – zapewnił lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Według niego nie ma potrzeby utworzenia takiej koalicji.

 
Prezes PiS Jarosław Kaczyński, pytany o możliwość ewentualnej koalicji z ludowcami powiedział, że rozmawiał z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. – Rzeczywiście jest trochę inny niż niektórzy politycy PSL, z którymi zdarzało nam się rozmawiać w okresie ostatnich 30 lat, ale generalnie rzecz biorąc, to człowiek, który wydaje się stać jednoznacznie po drugiej stronie – powiedział Jarosław Kaczyński o liderze PSL.

Lider Prawa i Sprawiedliwości stwierdził, że w PSL są “tacy, którzy chcieliby inaczej, ale są obecnie za słabi, by coś zmienić”.

Kosiniak-Kamysz pytany o słowa prezesa PiS stwierdził, że “opis jest prawdziwy, stoimy po różnych dwóch stronach”. – My jesteśmy po stronie praworządności, po stronie demokracji, takiego rozwoju Polski, który szanuje też dorobek poprzedników. Szanuję też to wsparcie społeczne, socjalne, które jest kontynuowane, choćby 500+, ale ma inną wizję współpracy w Europie. Szukamy przyjaciół, a nie wskazujemy wrogów – zaznaczył lider PSL.

– Nie warto o takich rozmowach więcej mówić. Jedno jest pewne, żadnych negocjacji koalicyjnych nie było – podkreślił szef ludowców. Dodał, że nie odbył rozmów o tej tematyce również z premierem Mateuszem Morawieckim. – My jako PSL nie wybieramy się do koalicji z PiS. Rozmawialiśmy o tym na Radzie Naczelnej. Takiej nie ma po prostu potrzeby – oświadczył Kosiniak-Kamysz.

Szef ludowców  zaznaczył, że  “jeżeli ktoś się wybiera w tamtą stronę, to musi pamiętać o jednym, że to jest bilet w jedną stronę”. – Nie ma biletu powrotnego do Koalicji Polskiej – zaznaczył lider ludowców.

Źródło: pap/iar/w “Sieci”/PolsatNews

Zdjęcie: Facebook

 

 

Loading...