HomePolskaKosiniak-Kamysz oficjalnie wystartował. Jego sztab jako pierwszy zebrał wymaganą liczbę podpis ów

Kosiniak-Kamysz oficjalnie wystartował. Jego sztab jako pierwszy zebrał wymaganą liczbę podpis ów

Władysław Kosiniak-Kamysz został oficjalnym kandydatem w nadchodzących wyborach prezydenckich. Szef PSL złożył do Państwowej Komisji Wyborczej 250 tys. podpisów. Polityk jest pierwszym kandydatem w walce o fotel prezydenta, któremu udało się złożyć wymaganą liczbę podpisów.

21 lutego komitet wyborczy Władysława Kosiniaka-Kamysza złożył w PKW 250 tys. podpisów obywateli popierających jego zgłoszenie na urząd prezydenta. Aby zarejestrować kandydata w wyborach prezydenckich, trzeba zebrać 100 tys. podpisów. Jest na to czas do 26 marca. – Bardzo miło mi jest państwa poinformować, że jako pierwszy komitet wyborczy, w rekordowym czasie, bo w niespełna 10 dni, zebraliśmy ćwierć miliona podpisów pod kandydaturą Władysława Kosiniaka-Kamysza – oświadczyła Sobkowiak 21 lutego na konferencji prasowej przed siedzibą PKW.

– Mamy to. 250 000 podpisów złożone w Państwowej Komisji Wyborczej. Za każdy z nich z całego serca Wam dziękuję. Jedziemy dalej, do zobaczenia – ogłosił na Twitterze Władysław Kosiniak-Kamysz.

– Jako pierwsi zaczęliśmy prekampanię. Jako pierwsi zarejestrowaliśmy komitet i dzisiaj jako pierwsi zgłaszamy 250 tys. podpisów pod kandydaturą naszego kandydata Władysława Kosiniaka-Kamysza – powiedział rzecznik sztabu wyborczego, poseł Dariusz Klimczak (PSL).

– Żadnemu sztabowi, w tak krótkim czasie nie udało się zebrać tak dużej ilości podpisów. To właśnie “efekt Kosiniaka”. – Jesteśmy pełni optymizmu. Wolontariusze, ludzie dobrej woli w coraz większym stopniu przyłączają się do nas. Jesteśmy pewni, że Władysław Kosiniak-Kamysz to przyszły prezydent Polski – zaznaczył wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL).

W wybory prezydenckie odbędą się 10 maja. PKW zarejestrowała dotąd łącznie dziesięć komitetów wyborczych: kandydata PSL na prezydenta Władysława Kosiniaka-Kamysza, kandydata Konfederacji Krzysztofa Bosaka, prezydenta Andrzeja Dudy, kandydatki PO Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, kandydata Lewicy Roberta Biedronia, publicysty Szymona Hołowni, a także b. polityka PO Leszka Samborskiego, Stanisława Żółtka, Piotra Stanisława Bakuna, Wojciecha Podjackiego.

źródło: pap/iar/polsatnews

Loading...