HomePolskaKosiniak-Kamysz chce debaty z Kidawą-Błońską

Kosiniak-Kamysz chce debaty z Kidawą-Błońską

Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował, że zwrócił się do przewodniczącego Donalda Tuska, aby Europejska Partia Ludowa zorganizowała debatę kandydatów PSL i PO na prezydenta.

Kandydat PSL na prezydenta dąży do debaty z kandydatką KO Małgorzatą Kidawą-Błońską. Ta jednak – jak dotąd – nie wyraziła na nią zgody. Dlatego Kosiniak-Kamysz postanowił, że o zorganizowanie debaty między nimi poprosi byłego premiera, byłego szefa Rady Europejskiej, a obecnie przewodniczącego EPP – Donalda Tuska.

Europejska Partia Ludowa (ang. European People’s Party – EPP) to jedna z największych rodzin politycznych Europy, zrzeszająca partie chadeckie i centroprawicowe z całego kontynentu. Spośród polskich ugrupowań do EPL należą PO i PSL. Od listopada przewodniczącym EPL jest Donald Tusk.

– Rozpocznijmy debatę i przejmijmy inicjatywę w ramach Europejskiej Partii Ludowej, zwróciłem się w piśmie do przewodniczącego Donalda Tuska, żeby Europejska Partia Ludowa zorganizowała taką debatę pomiędzy kandydatami wywodzącymi się ze środowiska Europejskiej Partii Ludowej, czyli między PSL a PO. Ja jestem do tej rozmowy gotowy, mam nadzieję, że marszałek Małgorzata Kidawa-Błońska nie będzie stroniła od takiej debaty – powiedział lider PSL na konferencji w Sejmie.

– Zmierzmy się na poglądy, na nasze programy, przedstawmy je, podyskutujmy. W Polsce jest za dużo monologów, a za mało dialogu. Chcę być prezydentem dialogu, prezydentem porozumienia, który codziennie rozmawia z rodakami – mówił Kosiniak-Kamysz.

– Ja chcę wyprowadzić polską politykę z rynsztoku obłudy, nienawiści i chamstw. I po to też startuję w tych wyborach – oświadczył lider PSL.

Kosiniak-Kamysz apelował też, aby w kampanii prezydenckiej – to opozycja wyznaczyła boisko do gry. Nie czekajmy na to, co zrobi PiS, bo to jest wada opozycji przez ostatnie lata, że czeka i jest reaktywna – stwierdził lider PSL.

Szefowa sztabu PSL Magdalena Sobkowiak zadeklarowała, że w kampanii prezydenckiej nie będzie posługiwał się mową nienawiści. Komitet wyborczy Kosiniaka-Kamysz powstał jako jeden z pierwszych. “Działa też już w całym kraju 16 sztabów wojewódzkich” – dodała.

źródło: pap/iar/polsatnews
foto:Facebook

Loading...