HomePolskaKonwencja wyborcza kandydatki na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej

Konwencja wyborcza kandydatki na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej

29 lutego w pod warszawskim Żeraniu odbyła się konwencja wyborcza kandydatki Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Kidawa-Błońska zadeklarowała, że będzie prezydentem wszystkich Polaków.

Konwencję rozpoczęło wystąpienie szefa PO Borysa Budki, potem głos zabrali zaproszeni goście, a na zakończenie swoje przemówienie programowe wygłosiła sama kandydatka. Na spotkaniu, inaugurującym kampanię wyborczą pojawiły się również osoby spoza polityki m.in. Sebastian Kościelnik, czyli kierowca seicento, który zderzył się z kolumną rządowych aut. Był też ojciec Igora Stachowiaka, który stracił życie na wrocławskim komisariacie i rodzina młodej kobiety, która została dotknięta chorobą nowotworową. Podczas konwencji pojawili się także aktywiści Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

– Wszystko wskazuje na to, że przyszedł czas, by prezydentem Polski została kobieta z Ursusa – oświadczyła Kidawa-Błońska. Podkreśliła, że chce być prezydentem Polski, bo troszczy się o ojczyznę i jej przyszłość. – Kocham Polskę tak, jak wy i dlatego tu jestem, i dlatego chcę być prezydentem Polski. Prawdziwą prezydent – zadeklarowała kandydatka PO.

Jej zdaniem, Polska potrzebuje dziś nowej nadziei i nowego początku. Jak mówiła, Polacy chcą żyć w normalnym kraju, w państwie zbudowanym na wzajemnym szacunku, zaufaniu i uczciwości. – O te wartości w życiu publicznym będę walczyć tak, jak walczyli o nie moi przodkowie – zapowiedziała.

– Stoi przed nami wielkie wyzwanie odbudowy naszej narodowej wspólnoty. Musimy ją budować na tym, co nas łączy, a co w ostatnich latach próbowano zniszczyć. Drodzy Polacy, dlatego tu przed wami deklaruję: będę prezydentem wszystkich Polaków. Bez wyjątku. Kolor partyjny nie będzie miał dla mnie żadnego znaczenia” – oświadczyła. “Każdy wyborca, niezależnie czy jest z Nowoczesnej, z Platformy, z lewicy czy z prawicy jest dla mnie tak samo ważny. Każdego z was będę tak samo reprezentowała” – zapewniła Kidawa-Błońska.

– Jako prezydent RP będę gwarantem silnej, bezpiecznej Polski w UE i to jest moje zobowiązanie wobec państwa, waszych wnuków i dzieci – podkreśliła. – To jest także moje zobowiązanie wobec pokolenia pierwszej +Solidarności+ i jej twórców: Jana Pawła II, Lecha Wałęsy, Tadeusza Mazowieckiego – dodała.

Kidawa-Błońska zaprezentowała też szereg propozycji programowych: wymieniła m.in. “przywrócenie ładu konstytucyjnego”. “Każdy polityk, który złamał naszą konstytucję, nie może czuć się bezkarny” – przekonywała wicemarszałek Sejmu.

– To, co było w ostatnich latach dumą Polaków, zostało bezpardonowo podeptane. – Atak na konstytucję własnego państwa, niszczenie trójpodziału władzy dla przykrycia własnych, ciemnych interesów, cenzura w teatrach, muzeach, kłamstwa i manipulacje, państwo jako prywatny folwark – dodała. I pytała: “czy to ma być nasz wzór?”

Kidawa-Błońska, zwraciła się też do młodych aktywistów, którzy żądali aktywnych działań ws. poprawy sytuacji klimatycznej i nie chcieli podać jej ręki. – Mam nadzieję, że młode pokolenie, które tak bardzo aktywnie dzisiaj walczy o klimat będzie chciało z nami współpracować – oświadczyła wicemarszałek Sejmu. – Mam nadzieję, że będą chcieli z nami zmieniać Polskę, będą chcieli rozmawiać i będą podawali rękę, kiedy się ją do nich wyciągnie. Bo tylko przez współpracę, tylko przez rozmowy, tylko przez szacunek możemy zrobić coś dobrego – powiedziała .

Podkreśliła, że chce być prezydentem Polski, bo troszczy się o ojczyznę i jej przyszłość. – Kocham Polskę tak, jak wy i dlatego tu jestem, i dlatego chcę być prezydentem Polski. Prawdziwą prezydent – zadeklarowała Kidawa-Błońska.

źródło:pap/iar/wnp.pl/polsatnews

Loading...