HomeBiznesJaka Polska wobec wyzwań przyszłości? – tak brzmi hasło XV Kongresu Obywatelskiego

Jaka Polska wobec wyzwań przyszłości? – tak brzmi hasło XV Kongresu Obywatelskiego

Jaka Polska wobec wyzwań przyszłości? – tak brzmi hasło XV Kongresu Obywatelskiego,
który odbędzie się już w najbliższą sobotę, 17 października w formie online

W tym roku tematem przewodnim Kongresu będą wyzwania przyszłości. O ile większość z nich znamy i jesteśmy w stanie bez problemu je wymienić, to gorzej z odpowiedzią na pytanie: jak im sprostać? Jaka Polska będzie sprzyjała rozwiązywaniu tych problemów? Czy chodzi tu tylko o inwestycje, czy może o generalne przeorganizowanie i nowe reguły gry – bardziej sprzyjające współpracy? O nową filozofię rozwoju i współdziałania?

Na te pytania uczestnicy będą szukać odpowiedzi podczas pięciu sesji tematycznych, które będą dotyczyły: współpracy państwa, biznesu i społeczeństwa wobec wyzwań przyszłości, siły technologicznej Polski, potencjału lokalności dla budowy Europejskiego Zielonego Ładu, przyszłości miast oraz budowania wspólnoty Polaków.

W Kongresie jak zawsze wezmą udział reprezentanci świata administracji publicznej i samorządowej, nauki, biznesu, organizacji pozarządowych. Wśród mówców znajdą się m.in.: Jan F. Staniłko z Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, dr inż. Wojciech Kamieniecki, dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Edwin Bendyk, prezes Zarządu Fundacji Batorego, prof. Andrzej Nowak z Uniwersytetu Jagiellońskiego czy prof. Andrzej Leder z Polskiej Akademii Nauk. Pełny program wydarzenia dostępny jest na stronie www.kongresobywatelski.pl.

Wszystkie dyskusje tegorocznego Kongresu będą transmitowane na żywo na kanale YouTube oraz na Facebooku Kongresu Obywatelskiego, a także na stronie internetowej Kongresu. Będzie możliwość zadawania pytań na czacie YouTube lub poprzez komentarze na Facebooku, które będą przekazywane moderatorom sesji.

Kongres Obywatelski jest cyklicznym, obywatelskim wydarzeniem organizowanym przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową od 2005 r. Co roku bierze w nim udział kilkaset osób z całej Polski, z różnych środowisk i pokoleń, o różnych orientacjach ideowych i politycznych. Długofalowym celem Kongresu jest uczynienie z Polski lepszego miejsca do pracy i życia poprzez autorefleksję, spotkania, wymianę dobrej energii i budowanie poczucia wspólnoty.

Loading...