HomeKoronawiurs NewsHiszpania – resort zdrowia: najwyższa liczba zgonów podczas drugiej fali epidemii – 411

Hiszpania – resort zdrowia: najwyższa liczba zgonów podczas drugiej fali epidemii – 411

W Hiszpanii w ciągu ostatniej doby zanotowano 411 zgonów wskutek zakażenia koronawirusem – ogłosił we wtorek wieczorem główny epidemiolog kraju Fernando Simon. Przypomniał, że jest to najwyższa liczba dobowych ofiar śmiertelnych SARS-CoV-2 podczas drugiej fali epidemii.

Przedstawiciel ministerstwa zdrowia sprecyzował w trakcie konferencji prasowej w Madrycie, że do wtorku w całej Hiszpanii po zakażeniu nowym koronawirusem zmarło już 39,7 tys. osób. Zaznaczył, że liczba ta nie uwzględnia jeszcze wszystkich seniorów, którzy zmarli w domach spokojnej starości w ostatnich godzinach.

“W najbliższych dniach nadal powinniśmy liczyć się z dużą liczbą zgonów wśród pacjentów chorych na Covid-19” – zapowiedział Simon.

Główny epidemiolog Hiszpanii odnotował, że w ślad za szybko rosnącą dynamiką zgonów ustabilizowała się liczba dobowych zakażeń SARS-CoV-2. Do wtorku resort zdrowia potwierdził łącznie 1,39 mln infekcji koronawirusem.

Simon odnotował, że pomiędzy poniedziałkiem a wtorkiem w całym kraju zanotowano 17,3 tys. dobowych zakażeń. Przypomniał, że od piątku dynamika nowych zachorowań na Covid-19 nie ulega większym zmianom.

“Nie możemy zagwarantować, że liczba nowych infekcji nagle nie zacznie wzrastać. Dlatego w dalszym ciągu musimy sumiennie przestrzegać restrykcji epidemicznych” – podsumował przedstawiciel ministerstwa zdrowia Hiszpanii.

Podczas ostatnich 24 godzin najwięcej nowych zachorowań na Covid-19 hiszpańskie służby medyczne zanotowały na terenie wspólnot autonomicznych Katalonii, Kraju Basków oraz Madrytu.

Marcin Zatyka (PAP)

zat/ mal/

Loading...