HomePolskaEdycja VI – Konkurs Światowy 2021

Edycja VI – Konkurs Światowy 2021

Edycja VI – Konkurs Światowy 2021

Konkurs Światowy 2021 w ramach VI Edycji projektu Patria Nostra adresowany jest do uczniów z Mazowsza, Północno – Wschodnich regionów Polski  oraz do młodzieży Polonijnej. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy o historii Polski, krzewienie patriotyzmu, etyki chrześcijańskiej, budowa poczucia wspólnoty wśród młodych Polaków. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu krótkiego filmu lub animacji dotyczącej ważnego wydarzenia z historii Polski. Gala finałowa konkursu odbędzie się w Warszawie w październiku 2021 r. W Konkursie są atrakcyjne nagrody dla wszystkich uczestników.

O KONKURSIE

Edycja Światowa konkursu Patria Nostra adresowana jest do młodzieży polonijnej na całym świecie. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy o historii Polski, krzewienie patriotyzmu, etyki chrześcijańskiej, budowa poczucia wspólnoty wśród młodych Polaków. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu krótkiego filmu lub animacji dotyczącej ważnego wydarzenia z historii Polski. Na wycieczkę edukacyjną do Polski oraz Galę Finałową konkursu zostaną zaproszeni autorzy najlepszych prac konkursowych.

VI  EDYCJA  KONKURSU  PATRIA  NOSTRA

to 4 niezależne konkursy odbywające się jednocześnie

1   KONKURS  ŚWIATOWY adresowany wyłącznie do młodzieży polskiej i polonijnej z całego świata
2   KONKURS  MAZOWSZE  +  ŚWIAT adresowany do uczniów z Mazowsza oraz do młodzieży polskiej i polonijnej
3   KONKURS  MAŁOPOLSKA  +  ŚWIAT adresowany do uczniów z Małopolski oraz do młodzieży polskiej i polonijnej
4   KONKURS  WIELKOPOLSKA  +  ŚWIAT adresowany do uczniów z Wielkopolski oraz do młodzieży polskiej i polonijnej

 

IDEA KONKURSU
Celem konkursu jest propagowanie historii Polski, krzewienie wartości i postaw patriotycznych, etyki chrześcijańskiej, budowa społeczeństwa obywatelskiego. Udział w konkursie polskiej młodzieży z zagranicy sprzyja integracji i tworzeniu poczucia wspólnoty wśród młodych Polaków.

ZADANIE KONKURSOWE
Polega na wykonaniu 45-60 sekundowej animacji komputerowej lub filmu dotyczącego najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w okresie konkretnego tygodnia.

EMISJA PRAC KONKURSOWYCH NA TELEBIMACH
Prace konkursowe będą emitowane na telebimach reklamowych znajdujących się w miejscach publicznych.

PATRONATY HONOROWE
Konkurs Patria Nostra objęty jest patronatem honorowym znanych i szanowanych osób oraz instytucji.

NAGRODY
W Konkursach Patria Nostra nagrody otrzymują wszyscy uczestnicy konkursu.

WYCIECZKI EDUKACYJNE
Ważnym elementem naszego projektu są wycieczki edukacyjne dla zagranicznych uczestników konkursu. W ramach dotychczasowych edycji konkursów Patria Nostra zorganizowane zostały wycieczki edukacyjne do Polski dla 232 uczniów i nauczycieli z Litwy, Białorusi, Ukrainy, Kazachstanu, Europy Zachodniej i USA.  W programie wycieczek jest kilkudniowy pobyt w Polsce oraz udział w Galach Finałowych konkursów w Warszawie, Krakowie i Poznaniu.

ORGANIZATOR KONKURSU
Organizatorem jest Fundacja Konkursu Historycznego Patria Nostra.

RADA PROGRAMOWA

NAD  POPRAWNOŚCIĄ  MERYTORYCZNĄ,
JAKOŚCIĄ  PREZENTOWANYCH  PRAC  KONKURSOWYCH,
PRAWDĄ  I  RZETELNOŚCIĄ  HISTORYCZNĄ,
CZUWAĆ  BĘDZIE  RADA  PROGRAMOWA  KONKURSU
W  NASTĘPUJĄCYM  SKŁADZIE:

Prof.  Jan  Żaryn  –  Przewodniczący  Rady  Programowej

Prof.  Andrzej  Kaźmierczak

Gniewomir  Rokosz – Kuczyński

Mateusz  Wyrwich

Mirosław  Gryko

 

 

 

 

PARTNERZY  KONKURSU  PATRIA  NOSTRA

 

 

 

TOWARZYSTWO  RYCERSKIE  BRACTW  KURKOWYCH
Towarzystwo Rycerskie Braci Kurkowych jest zaszczytną instytucją orderową – ogólnopolskim gronem Braci Kurkowych z różnych Bractw Kurkowych z terenu całego kraju oraz innych osób, które doceniając rolę i znaczenie tradycji bractw kurkowych w Polsce, zostały wyróżnione osobistym honorem otrzymania inwestytury rycerskiej z rąk Hierarchy Kościelnego w trakcie stosownej liturgii, której pochodzenie sięga dawnych czasów.

Towarzystwo Rycerskie Braci Kurkowych przez historyczne i duchowe powiązania znajduje się pod łaskawą opieką Hierarchów Kościelnych, którzy odczuwając wartość kultywowania tradycji i pielęgnowania starożytnych obyczajów, otaczają Towarzystwo błogosławieństwem, opieką i wsparciem udzielając Braciom Kurkowym z różnych Bractw Kurkowych w Polsce i Ich Przyjaciołom inwestytur rycerskich.

Strona Konkursu
Oficjalna strona Konkursu na FB:

Tags

Loading...