HomePolskaAndrzej Duda przedstawił swój sztab wyborczy

Andrzej Duda przedstawił swój sztab wyborczy

Prezydent Andrzej Duda ogłosił skład swojego sztabu wyborczego. Za kampanię walczącego o reelekcję prezydenta mają odpowiadać Beata Szydło, Joachim Brudziński i Adam Bielan. Bielan będzie też rzecznikiem sztabu. Szefową kampanii została Jolanta Turczynowicz-Kieryłło. Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja.

Mecenas Jolanta Turczynowicz-Kieryłło będzie szefową kampanii Andrzeja Dudy, Joachim Brudziński szef sztabu organizacyjnego, a była premier Beata Szydło szefową sztabu programowego – poinformował 19 lutego europoseł Adam Bielan, który został rzecznikiem sztabu.
– To trzy miesiące ciężkiej pracy; dziękuję wam za to, że chcecie podjąć ten wysiłek Chciałbym, żeby to była kampania kulturalna, z szacunkiem do kontrkandydatów i wyborców – powiedział Andrzej Duda.
– Proszę o to, żeby nie było takich sytuacji, jak niedawno mieliśmy w Pucku, czy takich sytuacji, jak mieliśmy ostatnio, niestety, w polskim Sejmie. Żeby nie było obrażających gestów obscenicznych, żeby nie było obrażających słów – mówił prezydent.
– Mam nadzieję, że ta kampania będzie kampanią, w której wszyscy pokażemy, że nie zgadzamy się z takimi działaniami i że politykę można prowadzić inaczej, a walka wyborcza oznacza także i kulturę – dodał Andrzej Duda.
W wyborach prezydenckich, poza Andrzejem Dudą, kandydują m.in.: wicemarszałek Sejmu, posłanka KO Małgorzata Kidawa-Błońska, europoseł Robert Biedroń (Wiosna), lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, poseł Konfederacji Krzysztof Bosak oraz kandydat niezależny, dziennikarz Szymon Hołownia.

Źródło: pap/iar/polatnews

Loading...