HomeBiznes21-23 października: 5. edycja Kongresu 590 z Patronatem Prezydenta Andrzeja Dudy

21-23 października: 5. edycja Kongresu 590 z Patronatem Prezydenta Andrzeja Dudy

5. edycja Kongresu 590 odbędzie się w dniach 21-23 października 2020 roku w Jasionce koło Rzeszowa.
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda objął Patronatem Honorowym 5. edycję Kongresu 590.
Jest to jedno z najważniejszych cyklicznych wydarzeń ekonomicznych w Polsce. Tematem tegorocznej 5. edycji – będzie „Polska 2030”.

 

5.edycja Kongresu 590 będzie wyjątkowa pod wieloma względami, zważając na pandemię koronawirusa w Polsce i na świecie – wydarzenie odbędzie się zatem w formule hybrydowej, która połączy formę stacjonarną z autorskim narzędziem online. Wydarzeniu przyświecać będzie „idea Polski 2030” i tego, jak za 10 lat będzie kształtowała się polska i światowa gospodarka oraz jakie decyzje i trendy będą miały na to wpływ. Dlatego też poruszone zostaną kwestie związane z 10 obszarami tematycznymi: patriotyzm gospodarczy, klimat i energia, rynek pracy, eksport, infrastruktura, demografia, edukacja i odpowiedzialność społeczna, zdrowie i styl życia oraz gaming i Internet.

– Podczas tegorocznej edycji Kongresu 590 będziemy skupiać się na tym, co będzie kształtowało rzeczywistość w Polsce i na świecie przez kolejne 10 lat. To niesamowicie ważne, aby odpowiednio i na czas reagować na trendy i wyzwania, jakie stawia nam współczesność. Istotną rolę w tym procesie odgrywa integracja społeczności polskich przedsiębiorców oraz patriotyzm gospodarczy. Jesteśmy dumni, że w tym wspólnym dialogu uczestniczyć będzie także Prezydent RP Andrzej Duda, który po raz kolejny objął nasze wydarzenie Patronatem Honorowym  – tłumaczy Remigiusz Kopoczek, prezes Kongresu 590.

Kongres gromadzi kluczowych liderów z obszaru polityki, ekonomii i kultury, którzy razem z publicznością z całej Polski zmierzą się z wyzwaniami w dziesięciu najważniejszych obszarach współczesności. Przez trzy październikowe dni Jasionka, która symbolizuje połączenie tego, co najlepsze w naszej tradycji i naszej nowoczesności, stanie się gospodarczym centrum Polski. Będzie to nie tylko centrum rozmowy o przyszłości, ale centrum przyszłości, nie tylko centrum rozmowy o solidarności, ale centrum solidarności po prostu. Nowatorska formuła kongresu umożliwi jego uczestnikom aktywne uczestnictwo i dialog z liderami, którzy dziś wytyczają szlak na kolejną wspólną dekadę.

TEMATYKA 5. EDYCJI KONGRESU 590 

  1. Patriotyzm gospodarczy– jak w oparciu o tę ideę zacząć budować długofalowe korzyści dla gospodarki?
  2. Klimat– wpływ wyzwań klimatycznych i świadomości ekologicznej na decyzje biznesowe (gospodarka w obiegu zamkniętym, rolnictwo, ekologia, gospodarka wodna, sprawiedliwa transformacja, recykling).
  3. Energia– co będzie zasilało nasze domy, firmy, samochody i jak te zmiany wpłyną na codzienne życie i przemysł? (energetyka, dywersyfikacja źródeł energii, nowe potrzeby, sterowanie mocą, atom, magazynowanie energii).
  4. Rynek pracy– czy i jak zmieni się nasze podejście do pracy zawodowej? (praca zdalna, nowe zawody, automatyzacja, usługi).
  5. Eksport– co blokuje potencjał eksportowy Polski i jak to zmienić? (współpraca międzynarodowa, kooperacja ponadregionalna, eksport, ekspansja, polskie holdingi grupy producenckie, kredyty, technologie).
  6. Zdrowie i styl życia– trendy w codziennym życiu Polaków i ich wpływ na gospodarkę (telemedycyna, suplementacja, sport, ekonomia czasu wolnego, hobby, rozrywka, immersja, kredyty, turystyka, interaktywność, przemysł kreatywny, kultura, e-commerce, konsumpcja, hotele, wypoczynek).
  7. Gaming i Internet– jakie szanse i zagrożenia niesie dla firm komunikacyjna rewolucja? (kosmos, 5G, AI, e-commerce, cyberbezpieczeństwo, cyfryzacja, przepływ danych).
  8. Edukacja i odpowiedzialność społeczna– czego i jak będziemy się uczyć za 10 lat? (nowe zawody, nauka przez całe życie, CSR, wolontariat, współpraca, odpowiedzialność i solidarność społeczna, oszczędzanie).
  9. Infrastruktura– jak zmienia się nasz kraj i jego możliwości? (transport, geopolityka, logistyka, architektura, aglomeracja, komunikacja, gospodarka przestrzenna, architektura, budownictwo, smart city, elektromobilność).
  10. Demografia– jak gospodarkę zmieni starzejące się społeczeństwo? (zdrowie, opieka, komfort życia, ubezpieczenia, zakupy, usługi).

Źródło: kongres590.pl/kongres-590-2020

AS

 

Loading...