HomeKulturaMuzyka14. Festiwalu Młodych Talentów NIEMEN NON STOP

14. Festiwalu Młodych Talentów NIEMEN NON STOP

Festiwal Młodych Talentów NIEMEN NON STOP – pierwszy i jedyny w kraju festiwal poświęcony pamięci, legendzie i fenomenowi “polskiego artysty wszech czasów” odbywa się jesienią w Słupsku od roku 2006 pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Miasta Słupska i Marszałka Województwa Pomorskiego, a honorowym gościem jest Małgorzata Niemen.

To największe w Polsce święto muzyki Czesława Niemena od 6. edycji (2011) ma charakter międzynarodowy. Jego wysoką rangę artystyczną gwarantuje udział wybitnych postaci polskiej sceny i kultury muzycznej (także z zagranicy) oraz “żywych” legend – artystów blisko współpracujących z Niemenem w latach 60/70., a także udział prestiżowych mediów ogólnopolskich (Jazz Forum, Polskie Radio Program 1, TVP2, TVP Kultura i in.).

W ramach festiwalu odbywa się międzynarodowy Konkurs Piosenki scen@niemena – jedyny w kraju, stojący na niezwykle wysokim poziomie wykonawczym, konkurs na interpretację muzyki Czesława Niemena oraz norwidowski panel dyskusyjny Nota Anamnesis, a także – w festiwalowym barze “Pod papugami” pokazy multimedialne, filmowe, plastyczne, etc.

W zasadzie całe archiwum znajduje się na stronie www.niemennonstop.pl.

PROGRAM Festiwal

REGULAMIN Konkursu Piosenki

Loading...