HomePolonia11 lat Polskiego Radia w Górnej Austrii!

11 lat Polskiego Radia w Górnej Austrii!

Polskie Radio w Górnej Austrii obchodziło swój kolejny jubileusz! To już 11 lat ich działalności. 8 grudnia towarzyszliśmy im podczas audycji na żywo.

Polskie Radio w Górnej Austrii – to polonijna redakcja radiowa pod patronatem Wspólnoty Polaków w Górnej Austrii przygotowująca swoje audycje w języku po
Radio rozpoczęło nadawanie audycji 6 grudnia 2008 roku. Od tej pory wielu chętnych zasiadało za pulpitem radiowym, aby gościć za pomocą fal eteru i internetu domach słuchaczy.

Redaktorzy Polskiego Radia w Górnej Austrii to amatorzy, których ta dziedzina medii zainteresowała na tyle, że po kursach przygotowujących do tej pracy, ich hobby przyjęło realną postać w formie emisjowanych audycji. Zespoły redakcyjne czuwają, aby co niedzielę w południe można było się spotkać i również uczestniczyć w audycji drogą telefoniczną, ponieważ prowadzone są one na żywo.

Przygotowują programy o różnorodnej tematyce, począwszy od polonijnych wydarzeń kulturalnych, ze szczególnym uwzględnieniem imprez „Wspólnotowców”, poprzez prezentowanie ciekawych koncertów, spotkań z (nie)zwykłymi osobistościami, interesujących wycieczek i omawianiu problematyki bieżącej, a skończywszy na podawaniu informacji o zbliżających się imprezach w kręgach polonijnych. W zakresie muzycznym starają się przypominać zarówno stare, znane kawałki muzyczne, jak i promują nowe, mniej znane.

Loading...